Je úplně jedno, co chceš. Důležité je, aby tě to dělalo šťastným!

Politika a náctiletí....a co vztahy?

6. října 2009 v 0:12 | Nicolette |  Diary
Tak a mám za sebou první školní den po týdnu stráveném ve vyhřátém pelíšku. A co jsem si z něj odnesla?

Jedničku z písemky ze speciální pedagogiky.
Jedničku z občanky z výzkumného projektu, zjednodušeně řečeno ankety.
A taky pár velmi bolavých nohou velikosti 36, což způsobila tříhodinová lekce tance.
Aby bylo jasno, tak na tu písemku jsem se naučila před hodinou, byly to sice jen tři strany velmi jednoduchého učiva, ale i tak si myslím, že to byl uctihodný výkon a zachránilo mě jen to, že je to můj oblíbený předmět, pro který jsem zapálená a nebránila bych se v něm pokračovat.
Anketa proběhla sice jen v rámci třídy, ale i tak jsem se dozvěděla, že studenti střední školy nemají tucha o politice a stávající politické situaci v naší zemi. Z dvaceti respondentů mi odpověděli, jestli rozumí politice kladně jen čtyři a tito čtyři také dodali, že se jim situace v naší zemi opravdu nelíbí. Neměli bychom být v našem věku, kdy postupně jeden po druhém dosahujeme plnoletosti a můžeme tedy jít k urnám volit informovanější a rozumět tomu, co se okolo nás děje? Myslím, že ano. Já sama ale politice nerozumím a upřímně se o to ani nesnažím. Vždy, když mě totiž napadne, byť se jen trochu informovat o čem se to vlastně v té televizi mluví, tak mě přejde chuť, jakmile spatřím ty tahanice a titulky novin. Ne, nemám zájem jít po dosažení toho "volícího" věku k těm truhlám, kde se volí ti, kteří nám řídí životy. Stejně nic nezmůžu...a co když půjdu volit a kvůli své neuvědomělosti zvolím špatně? Což by nebylo to nejhorší, protože se v těch milionech jeden hlas ztratí. Horší by bylo, kdyby zrovna ten můj hlas rozhodnul o dalším osudu země a ten osud nebyl zrovna růžový. Ne, na tom se podílet nebudu.

V tomto článku jde asi vidět, že tomu nerozumím opravdu.

A mám ještě jeden dotaz: Co by jste řekli klukovi v tanečních, když vám dá s nevinným výrazem svou dlaň na zadní partie vašeho těla a ještě k tomu výskne?....tu ruku jsem mu dala pryč se slovy ať krotí sůj puberťácký mozek, protože jelikož jsem starší než on, tak ať dá pokoj. Starší jsem a to rovnou o tři roky. Mohlo by se to snadno ztratit, ale už dávno jsem dala za pravdu tvrzení, že chlapci jsou nejen o dva roky pozadu ve vývoji oproti dívkám. Já osobně tvrdím, že je to víc. Když si to tedy přepočítáme, tak oproti mě nestál patnáctiletý chlapec, nýbrž dvanáctileté dítko. A takhle to dopadá. A potom, že si máme najít partnery mezi svými vrstevníky. Blbost!!!

Končím s přáním dobré noci...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roman Roman | Web | 18. října 2009 v 0:11 | Reagovat

Dobrý den,nahodou jsem si vygoogloval Váš blog. Rád bych Vás pozval na návštěvu mého blogu. Možná by Vás zajímala myšlenka udělat z naší republiky monarchii-v čele třeba s... koho si představujete třeba Vy? :-)Hezký den, Roman.

2 Nicolette Nicolette | Web | 18. října 2009 v 1:22 | Reagovat

[1]: bohužel se na váš blog z neznámého důvodu nemůžu dostat. je to zajímavá myšlenka, určitě by mě to zajímalo. když tak se ještě ozvěte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama