Je úplně jedno, co chceš. Důležité je, aby tě to dělalo šťastným!

Šok v televizních novinách

27. září 2009 v 12:42 | Nicolette |  Diary
Včera večer jsem se díky své nemoci (mám angínu) vyjímečně dívala na večerní televizní noviny na tv Nova a zažila jsem šok, jako už dlouho ne.


V reportáži o dopravní nehodě z blízkého města se objevil můj bývalý přítel. No, pokud se to dá takto vůbec nazvat. Ano, je to ten násilník, který mě skoro znásilnil. Lekla jsem se ho. Objevil se tam sice jen na pár vteřin a řekl jen jednu větu, aniž by byl jmenován, ale byl to on. Napadla mě tedy otázka. Je možné, aby nás minulost nenechávala chladnými? Aby nás skrytě pronásledovala?
Je to částečně řečnická otázka, ale její základ je podložen pravdou. Pokud se totiž podíváme na jakýkoli film, neobjevíme náhodou hrdinu, nebo alespoň nějakou postavu, kterou její minulost pronásleduje? Samozřejmě, že ano. Téměř v každém filmu. Filmy i knihy jsou většinou fikce, ale fikce často mívá reálný základ.
Když se to tedy srovná tak věta, že minulost není důležitá a je třeba žít současností mi zní hloupě a naivně. Jak máme žít současností, když nás naše minulost nenechá na pokoji?
Na zámek mě má minulost drží, můj krk pevně svírá.
Snad mě svou silou nerozdrtí, a mou duši časem žít nechá.
Pronásledování snad skončí, hloupý sen mám.
O tom, že jsem svobodný, jako novorozeně jen se splozením a bez viny.
Minulost je krutá, součástí života je.
Smíř se s tím, nic víc ti nezbývá, ona život ti řídí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama